Menu
Your Cart

Siparişine Özel  %20 İndirim Fırsatı! 

Akıllı Cam Filmleri

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)

Akıllı Cam Filmi

Akıllı cam filmi, opak olarak kullanılsa da şeffaf olarak da tercih edilebilen teknolojik bir cam kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Filmin uygulandığı camlar üzerinde elektrik uygulanır ise şeffaf olur uygulanmadığı takdirde ise mat bir görünüm oluşturur. Birçok alanda kullanılarak mahremiyeti sağlama avantajı ile gün yüzüne çıkar. Akıllı cam filmleri arasında bulunan katmanlarda kristal tabaka yer alır. Filmin bir tarafı yapışkanlıdır, cam yüzeyine uygulanmakta olup düz ve eğimli yüzeye uygulanır. Akıllı cam filmi dilendiği takdirde iç ve dış mekân tasarımlarında tercih edilmekte olup öncesinde camın bölgesine göre boyutu ayarlanır.

Değiştirilebilir Akıllı Cam Filmi

Değiştirilebilir akıllı cam filmi günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir. Kolay bir kullanımı olmasından dolayı sıklıkla tercih edilir. Değişimli olarak kullanılarak bu filmlerin kurulumu da oldukça kolaydır. Kişiler bu kurulumları kendi kendine gerçekleştirebilir. Değişebilir elektrikli akıllı cam filmleri elektrik ile çalışmakta olur beraberinde kablo gereksinimlerine göre farklı bir şekilde yerleşim gerçekleşebilir. Mobil olarak kullanımı ve kontrolü mümkündür.

Bulunan sistem ile birlikte farklı paneller ile aynı anda kontrol sağlamak mümkündür. Günümüzde sıkça kullanılan değiştirilebilir akıllı cam filmleri herhangi bir görüntü kirliliği oluşturmaz aynı zamanda camın güçlü bir hale gelmesini sağlar. Kullanılan bu cam filmleri çok az miktarda elektrik harcadığından dolayı tasarruf açısından daha avantajlıdır.

Akıllı Cam Filmi Ürün Yapısı ve Avantajları

Akıllı cam filmi ürün yapısı ve avantajları oldukça geniştir. İletken bir şekilde polimer olarak içerisinde LC ve koruyucu pet bulunur. Polimer yapıda yer alan yapısı iletkenlik özelliğine sahiptir. Filmler üzerinde elektrik uygulandığı takdirde ışın geçmesine izin verir ve saydam olmasına olanak sağlar. Ancak elektrik kesildiği takdirde ışık geçişi engellenir ve opak haline döner. Kullanılan akıllı cam ürünlerinin avantajları birden çoktur. Bu avantajlar şu şekilde sıralanmaktadır;

·         Mahremiyet sağlar.

·         Uygulandığı bölgede yer alan eşyaları UV ışınlarından korumaktadır.

·         Yüksek oranda dayanıklılık sağlanır.

·         Kolay temizleme özelliği bulunur.

·         Solar kaynaklı ısınır.

·         Aşınma durumlarını en aza indirir.

·         Düşük oranda elektrik tüketimi kullanılır.

·         Bakım gerekmez.

·         Enerji alanında tasarruf sağlanır.

·         Gürültü önlenir.

Uygulanan akıllı cam filmi için birden çok kontrol seçeneği bulunur. Bu kontrol seçenekleri anahtar, dimer, mobil uygulamalar, sensor kontrolü ve uzaktan kumanda ile kolaylıkla kontrol sağlamak mümkündür.

Akıllı Cam Filmi Fiyatları

Akıllı cam sistemleri günümüzde genellikle sunduğu enerji tasarrufu nedeni ile tercih edilmektedir. Modern teknoloji doğrultusunda hazırlanmış olup beraberinde kullanılan yapışkan film genellikle düz ve eğik cam yüzeylere kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Uygulanacak yüzeyin boyutuna bağlı olarak cam filmleri ayarlanmaktadır.

Akıllı cam filmleri teknolojik uyumluluğu bulunmaktadır. Sahip olduğu uzaktan kumanda seçeneğinin yanı sıra akıllı cihazlar üzerinden uygulamalar ile kolayca kontrol edilme imkânı da sunulur. Akıllı cam filmi fiyatları sahip olduğu teknolojik özelliklere göre farklılık göstermektedir.