Menu
Your Cart

Siparişine Özel  %20 İndirim Fırsatı! 

İç Mekan Şerit Ledler

Çip Markası : HongliÇip Modeli : 2835Metredeki Çip Sayısı : 96 AdetÇalışma Voltajı : 12VAkım : 0,8AAydınlatma Açısı : 120°Çalışma Sıcaklığı : -35 – 85 °CKoruma Sınıfı : IP20Çalışma Ömrü : 50000 saatGaranti : 3 Yıl..
0,00₺
Çip Markası : SananÇip Modeli : 5050Metredeki Çip Sayısı : 60 AdetÇalışma Voltajı : 12VAkım : 1,2AAydınlatma Açısı : 120°Çalışma Sıcaklığı : -35 – 85 °CKoruma Sınıfı : IP20Çalışma Ömrü : 50000 saatGaranti : 3 Yıl..
485,47₺
Çip Markası : HongliMetredeki Çip Sayısı : 60 AdetÇalışma Voltajı : 12VAkım : 0,5AAydınlatma Açısı : 120°Çalışma Sıcaklığı : -35 – 85 °CKoruma Sınıfı : IP20Çalışma Ömrü : 50000 saatGaranti : 3 Yıl..
0,00₺
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

İç Mekan Şerit Led

İç mekan şerit led kullanımı aslında uzun bir süredir yaygın olan bir iç tasarım örneği olmaktadır. Adeta eskimeyen bir tasarım unsuru haline gelen ledler neredeyse her evde bulunmaktadır. İç mekan şerit ledler oldukça narindir bu nedenle doğru bir biçimde kullanılması önerilmektedir. İç mekan şerit ledler birden fazla renge ayrılırken aynı zamanda dizayn biçimi de birçok alternatife sahiptir. Şerit ledler birçok yere doğru kıvrılabilir ve şekillenebilir. Bu sayede de kullanıldığı yerin şeklini alabilir. İç mekan tasarımını her zaman farklı bir havaya sokabilen şerit ledler her çeşit tasarımda tercih edilmektedir. Oldukça soft veya punk bir tasarımda da iç mekan şerit led kullanımı görülmektedir. Renk bazında ve boyut bazında tercih yapıldığı sürece iç mekanda şerit led kullanımı kendi içerisinde şekillenebilmektedir.

Şerit Led Çeşitleri

Şerit led çeşitleri oldukça fazladır çünkü bir şerit ledin değişimini sağlayan pek çok özelliği bulunmaktadır. Şerit ledler elde edilen ışığa göre çeşitlendiğinde tek çipli ile üç çipli şerit olarak gruplandırılmaktadır. Kullanım yerine göre ise silikonlu veya silikonsuz olarak değişim göstermektedir. İç mekanlarda ve dış mekanlarda bu durum değişmektedir. Ancak genel olarak analog şerit led ve dijital şerit led olarak gruplandırılabilmektedir. Analog şerit led de kendi içerisinde iki gruba ayrılmaktadır. Bunlardan biri tek renkli şerit led iken diğeri RGB yani çok renkli şerit leddir. Tek renkli şerit led adından da anlaşılacağı üzere tek renklidir. Yani kaç metre olursa olsun tek bir renkte yanmaktadır ve en sık kullanılan led bu leddir. Genelde 12 V olan bu şerit ledler bazı durumlarda 5 V da olabilmektedir. Renk seçeneği fark etmeksizin tek renk olacaktır. Çok renkli şerit led ise RGB olarak adlandırılmaktadır. Burada ledlerin her birinde farklı renk görülse de bunların kontrolü tek elden yapıldığı için her biri aynı anda ve aynı güçte yanmaktadır. Bu nedenle tercih ederken dikkat etmek gerekmektedir. Dijital şerit ledde ise ayrı ayrı olarak kontrol edilebilmektedir. Yani rengin gücünü, çeşidini ve açık ya da kapalı olma durumunu kontrol edebilmek mümkündür. İç mekan şerit led tercihi yapılırken zevke göre en uygun olanı tercih edilmelidir.

Şerit Led Kullanım Alanları

Şerit led için belirli yerlerde kullanılır demek mümkün değildir. Çünkü tercihe bağlıdır. Ancak genel olarak iç mekan ve dış mekan olarak ayırmak mümkündür. İç mekan şerit led kullanımı ise özellikle narin olması nedeni ile hassas kullanılmalıdır. İç mekan şerit ledler kavanoz içlerinde dahi kullanılabilmektedir. Genelde bir yere yapıştırma halinde kullanılırlar. Bu da özellikle tavan ve tabanda tercih edilmektedir. Bunun dışında kitaplıklarda, masalarda, televizyon çevresinde, sehpa çevrelerinde, tablo çevrelerinde ve daha pek çok yerde kullanılabilmektedir.

İç Mekan Şerit Ledlerin Dış Mekan Şerit Ledlerden Farkı

İç mekan şerit led ve dış mekan şerit led farkı temel olarak bunların narinlik oranı ile alakalıdır. İç mekan şeritleri oldukça narindir ve dikkatli korunmalıdır. Özellikle sudan korunması gerekmektedir. Ancak dış mekan şerit ledlerinin sudan özel olarak korunması gerekmemektedir. Dış mekan şerit ledler çok daha dayanıklıdır. Yine de sert bir temas her iki ledde de olumsuz etki yaratabilmektedir. Aynı zamanda dış mekan şerit ledler daha güçlü bir enerjiye sahip olabilmektedir. İç mekan şerit ledler ise daha az ışık vermektedir. Tercih yaparken bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir.