Menu
Your Cart

Siparişine Özel  %20 İndirim Fırsatı! 

Özel Şerit Ledler

İç Mekan Şerit LedÇip Markası : HongliÇip Modeli : 2835Metredeki Çip Sayısı  : 60 AdetÇalışma Voltajı : 220VAkım : 0,045AAydınlatma Açısı : 120°Çalışma Sıcaklığı : -35 – 85 °CKoruma Sınıfı : IP67Çalışma Ömrü : 50000 saatGaranti : 3 Yıl..
933,59₺
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

İç Mekan Hortum Led

Hortum led, hortum görünümü nedeni ile bu adı almaktadır. Genel olarak ortalama 2-3 santim civarında olan hortum görünümlü ledler sıkça kullanılır hale gelmiştir. İç mekan hortum led de sık sık tercih edilmektedir. Hortum ledler dış mekânlarda da sık sık kullanılsa da yine tasarımın bir parçası haline gelmektedir. Dışarıda özellikle yapar duvar kaplama çerçevelerinde ya da yürüme yollarının altında sık sık iç mekânlarda kullanılan hortum led tercih edilmektedir. İç mekanlarda kullanılan hortum ledler ortama farklı bir hava katarken beraberinde canlılığı da getirmektedir. Bu nedenle yoğun bir ilgi bulunmaktadır. Tasarımın temel öğelerinden biri olmakla birlikte her çeşit tasarıma da uymaktadır. Oldukça etnik bir iç dizayn ile de uygun görünür iken modern tasarımlarda da sık sık tercih edilmektedir. Kendi içerisinde de pek çok renge sahip olması aslında zevke göre dizayn edilmesini de mümkün kılmaktadır. İç mekanlarda kullanılan hortum ledler aynı zamanda bir hortumun içerisinde yer alması edeni ile daha güvenlidir ve çok daha uzun ömürlü bir led türüdür.

Hortum Led Renk Seçenekleri

Hortum ledlerde renk seçenekleri her ledde olduğu gibidir. Yani ana renkler etrafında dönen bir dizayn bulunmaktadır. Bu renkler genelde sarı, kırmızı, mavi, mor ve yeşil olmaktadır. Bu tonlara ek olarak beyaz örnekleri de söz konusudur. Hortum led seçenekleri genelde ana renklerden sıyrılmaz bu nedenle farklı renk seçeneklerini görmek pek olası değildir. Ancak bu çeşitler esas canlandıran renlerdir. Genelde 220 volt civarında olan bu şerit aydınlatmalar ışıksız bir odayı belirli bir loşlukta aydınlatacak seviyeye sahiptir. Dış mekânlarda ise yol altlarına vb. döşenerek yol belirginleştirilmektedir.

İç mekan hortum led seçenekleri genellikle açma kapama tuşuna sahiptir. Yani oldukça kolay bir sisteme sahiptir ve uğraştırıcı değildir. Metre seçenekleri ise 1 metre, 2 metre, 5 metre ve 10 metre gibi alternatiflere sahiptir.

Hortum Led Kullanım Alanları

Hortum led kullanım alanları oldukça özneldir. Yani tercihe bağlı olarak her yerde kullanılması mümkündür. Özellikle iç mekan tasarımlarında hortum ledler tavanlarda tercih edilebilmektedir. Pencere kenarlarında, tavanı tamamen kaplayacak ölçüde ya da koltukların üstlerinde kullanılabilmektedir. Bazı durumlarda tablo çevrelerinde veya aksesuar çevrelerinde de kullanılabilmektedir. Özellikle bir halat çevresine dolama ya da ayna çevresinde de örneklerini görmek mümkündür. Hortum led kullanım alanları oldukça fazla çeşide açıktır. Yani kişiselleştirilmesi mümkündür. İç mekan hortum led kullanımı mutfakta, oturma odasında, yatak odasında, balkonda ve daha pek çok ev alanında olabildiği gibi pek çok mekanda da mümkündür. Buna örnek olarak kafeler ve restoranlar gösterilebilmektedir.

Dış Mekanda Hortum Led Kullanımı

Dış mekanda hortum led kullanımı da aslında sık görülen bir şeydir. Özellikle yapay duvar kaplamalarında her örnek ledlerden görmek olasıdır. Hortum ledler ise daha canlı bir görüntü sunması nedeni ile tercih edilmektedir. Aynı zamanda dış koşullara karşı daha korunaklıdır. İç mekan hortum led kullanımı gibi dış mekanda da ledin daha uzun süre kullanılması tercih edilmektedir. Hortum ledler de daha avantajlı bir ortam oluşturmaktadır. Özellikle dışarıda kullanım için uygundur.

Yapay duvar kaplamalar dışında yürüyüş yollarında veya ağaçların çevresinde de görmek mümkündür. Görüntü açısından farklı bir hava katarak ortamı renklendirmesi sık sık dışarıda rastlanan bir durumdur. Dış mekanlarda ve iç mekânlarda kullanılan hortum, örnekler renk çeşitliliği ile bir arada kullanılabilir ve bir tasarım unsuru haline getirilebilmektedir.