Menu
Your Cart

Siparişine Özel  %20 İndirim Fırsatı! 

Zigon Sehpalar

Zigon Sehpalar
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)

Epoksi Zigon Sehpa

Epoksi zigon sehpa tasarımı, son yılların en çok tercih edilen tasarımlarından biri haline gelmiştir. Oldukça modern bir dizayna sahip olması ve mekan tasarımına bir renk katması, epoksi zigon sehpaların tercih edilmesinin temel sebebi olmaktadır. Epoksi, görüntü bakımından da renkli bir tasarıma sahip olması nedeniyle dikkat çekici olmaktadır. Epoksi kullanımı pek çok üründe görülebildiği gibi zigon sehpalarda da kendine yer edinerek daha minimal bir tasarımı benimsemiştir. Epoksi zigon sehpa çeşitleri de sınırsız demek mümkündür. Çünkü epoksi birden fazla renkte ve çeşitte olabileceği gibi epoksinin yerleştirilmesi ve tasarımı da pek çok alternatife sahiptir. Buna ek olarak zigon sehpa tasarımlarının da çeşitlendiği varsayılır ise epoksi zigon sehpa çeşitlerinin ne kadar fazla olduğunu kavrayabilmek mümkün olacaktır.

Epoksi Nedir?

Epoksi bir plastiktir ancak çok daha güçlü ve ciddi bir yapıştırma kuvvetine sahiptir. Epoksi pek çok sektörde kullanılmaktadır ve özellikle son yıllara kadar sadece kimyasal olarak sanayide kullanılmakta idi. Epoksi kendi içerisinde de çeşitlere ayrılmakta olup reçine olarak nitelendirmek de mümkündür. Epoksi, endüstriyel alanda neredeyse her yerde kullanılan önemli bir reçine türüdür. Günümüzde ise tüm bunlara ek olarak tasarımda kullanılan önemli bir parça haline gelmiştir. Epoksi pek çok masa, sandalye ve sehpa gibi yerlerde kullanılırken oldukça da popüler hale gelmiştir. İç mekan tasarımlarının ve mobilyaların bir parçası haline gelen epoksi, aynı zamanda zemin gibi alanlarda da tercih edilmektedir. Epoksi farklı renklere sahiptir veya renklendirilebilmektedir. Bu nedenle epoksi kullanımı daha da çeşitlendirilmiş ve hatta iç mekan tasarımının en temel unsuru haline gelmiştir. Son yıllarda ise epoksi masa tasarımlarına ek olarak epoksi zigon sehpa tasarımları daha minimal olmasına karşın daha etkili bir görüntüye sahip olarak tasarımın nadide parçalarından biri haline gelmiştir.

Epoksi Tasarımların En İyi Örneği: Zigon Sehpalar

Zigon sehpalar aslında masaların daha küçüğü ve daha kısası olarak nitelendirilmektedir. Kullanım amacı ise birkaç bardak, tabak gibi öğelerin konulmasıdır. Elbette günümüzde tamamen dekoratif amaçlarla da kullanılabilmektedir. Daha küçük bir tasarıma sahip olması zigon sehpaları masalardan ayırmaktadır.

Genelde koltukların önüne veya yanına yerleştirilen zigon sehpalar, küçük bir masa olarak kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Günümüzde aynı amaç ile kullanılmasa dahi her evde zigon sehpa bulunur demek şaşırtıcı olmaz. Zigon sehpalar, süs amaçlı da kullanılabilir. Zigon sehpaların süs amaçlı kullanılması sehpaların kalitesini ve tasarımını da belirtmektedir.

Zigon sehpalar metalden, ahşaptan veya farklı pek çok malzemeden yapılabilirken burada tercih yapıldığında eve en uygun olanı tercih edilmektedir. Bu sayede tasarım bir bütün haline gelmektedir. Son yıllarda ise zigon sehpa tasarımlarına epoksi eklenmeye başlanmıştır. Epoksi zigon sehpa örnekleri popülerleştikçe sayısız bir aşamaya gelerek birçok alternatife sahip olmuştur.

Modern Tasarım Anlayışının Zigon Sehpalara Yansıması

Epoksi zigon sehpa örnekleri, iç tasarım parçaları arasındaki en modern örneklerden biridir. Epoksi zigon sehpalar birden fazla olabileceği gibi tek bir parça halinde de satılabilmektedir. Tasarımlar metal üzerine veya ahşap üzerine de olabilmektedir. Bu sayede tasarım çeşitliliği artmaktadır. Aynı zamanda epoksi reçinesinin rengi sınırsızdır. Her renkte ve her tonda epoksi bulunmaktadır. En popüler renkler yeşil ve mavi olsa da farklı alternatifler de söz konusudur. Epoksi zigon sehpalarda epoksi kullanımı bazılarında oldukça fazla iken bazı tasarımlarda az ve öz bir biçimde dokundurulmuştur. Tüm bu seçenekler arasından zevke en uygun olan seçilerek kullanılmaktadır.