Menu
Your Cart

Siparişine Özel  %20 İndirim Fırsatı! 

Yapay Çiçekler

Yapay Çiçekler
Ev ve iş yerleriniz için uzun ömürlü dekoratif ürün olarak kullanımınıza uygun olarak tasarlanmıştır. ..
4.803,95₺
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Saksı Çiçek

Saksı çiçek kullanımı eskiden bahçeler ile sınırlı iken günümüzde ev içerisinde kullanıma açılmış durumdadır. Özellikle son yıllarda saksı çiçekler evlerdeki dekorasyonun âdeta bir parçası haline gelmiştir. Saksı çiçek kullanımı kendi içerisinde pek çok alternatife ayrılırken aslında çiçeğin türüne ve boyutuna göre de değişim görünmektedir.

Saksı çiçekler bakımlarının kolaylığına, zorluğuna, görüntüsüne veya bunlar gibi pek çok farklı öğesine göre değişik bakış açılarına ayrılmaktadır. Saksı çiçek kullanımının iç mekânlara girmesi, doğaya olan özlemin de bir karşılığıdır. Bu nedenle iç mekanlarda saksılı çiçek kullanımı doğayı da içeriye katmanın en basit ve en kaliteli yolu olmaktadır.

Saksı Çiçekler ile Evinize Renk Katın

Saksı çiçekler iç mekanların en temel dekorasyon ürünleri arasında yer almaktadır. Son yıllarda önem kazanan saksı çiçekler ve ağaçlar evin en önemli köşelerinde kendisine yer edinmekledir. İç mekan tasarımının bir parçası olarak sık sık kullanılan saksı çiçeklerde çiçeğin türü, boyutu da evi şekillendirmektedir. Bu nedenle eve renk katarken doğru tercihleri yapmak önem arz etmektedir.

Evlerin cansız olduğundan veya ruhsuz olduğundan şikayet edenler için saksı çiçekler akla gelen ilk kurtarıcıdır. Evi doğaya daha yakın bir hale getirirken ek dekorasyon ve aksesuar ihtiyacını da sona erdirmektedir. Bu nedenle uygun saksı çiçek kullanımı sağlandığında ek bir dekorasyon aracına ihtiyaç olmayacaktır. Mekanın büyük veya küçük olmasına bağlı olarak kullanılabilecek saksı çiçek çeşitleri ise kendi içerisinde birçok farklı alternatife ayrılmaktadır.

Saksı Çiçek Çeşitleri

Saksı çiçek çeşitleri son yıllarda talebin artması nedeni ile de çeşitlenmiştir. Hali hazırda doğada bulunan pek çok ağaç ve çiçeği saksı çiçek haline getirebilmek mümkün hale gelmiştir. Bunun için en önemli şey yeterli su ve yeterli güneşi alabilmesidir. Bu her çiçeğe göre değişebileceği için çiçeğin konulacağı konum hesaba katılarak saksı çiçek tercihi ona göre yapılmalıdır.

Saksı çiçek çeşitleri genellikle boy bazında tercih edilmektedir. Kullanılacağı yere göre boyuna bağlı olarak bir alım yapılmaktadır. Özellikle bazı saksı çiçekleri pencere kenarlarına, masalara konulduğu gibi tavana asılanları da vardır. Bu saksı çiçekleri genelde küçük ve belli bir alanı kaplayacak orandadır. Ancak yere konulan saksı çiçeklerinde boy sınırı adeta bulunmamaktadır. Bir metreyi dahi geçen saksılar söz konusudur. Saksı çiçekler yerde kullanılacak ise ağaç tercihi de yapılabilmektedir. Ancak genel olarak geniş yapraklı ve bolca yer kaplayan saksı çiçekler tercih edilmektedir. Böylelikle bir aksesuar olarak çok daha canlı bir görüntüye sahip olurken mekanın havasını da tamamı ile değiştirmektedir.

Saksı Çiçekleri ve İç Mekan Tasarım Uyumu

Saksı çiçek tercihi yaparken çiçeğin konulacağı yere bağlı bir tasarım planı oluşturulmalıdır. Özellikle mekanda çiçeğe ne kadar ihtiyaç olduğu belirlenmelidir. Bazı mekanlar saksı çiçekleri kaldırabilecek mekânlar olmayıp bazıları ise saksı çiçek ihtiyacı oldukça fazladır. Bu belirlendikten sonra alana bağlı olarak çiçeklerin boyutu ve türü belirlenmelidir. Geniş yapraklı bir çiçek için alan söz konusu ise geniş yapraklı tercihi yapılırken mekanda renk eksikliği söz konusu ise meyve ağaçları ya da daha küçük ancak renkli çiçekler tercih edilmelidir. Özellikle menekşeler yaygın olarak tercih edilen küçük saksı çiçekleri iken onlara daha az renksiz olan kaktüsler de eşlik etmektedir. Biraz daha büyük saksı çiçeklerini tercih edenler ise barış çiçeklerini oldukça sık kullanmaktadır. Barış çiçeği hem çiçekli hem de geniş yapraklı olması nedeni ile her iki tarzda da uyan sevilen bir saksı çiçeği olmaktadır.