Menu
Your Cart

Siparişine Özel  %20 İndirim Fırsatı! 

Yapay Gül Duvar Kaplamalar

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Yapay Gül Kaplama

Yapay gül kaplama duvar kaplama çeşitlerinden biri olmaktadır. Özellikle pek çok iç mekan tasarımında yapay gül kaplama tercih edilmeye başlanmıştır. Yapay olması aslında güllerin her daima sağlıklı görünmesini sağlarken ek bir budama da gerektirmemektedir. Yapay gül kaplama ile duvar tasarımları renklenmektedir. Özellikle doğa ile iç içe tasarımların en sık tercih edilen ögelerinden olmaktadır.

Yapay gül kaplamayı duvar kağıdı olarak nitelendirebilmek mümkündür. Ancak çok farklı özelliklere sahiptir. Yapay gül kaplama 3 boyutlu bir tasarımdır bu nedenle bir duvar kağıdı kadar basit bir biçimde döşenmemektedir. İnce bir tasarım sonucu gerçekleşir ve birden fazla boyutlara sahip olabilmektedir. Genelde parçalar halinde üretilir ve satılır. Sonrasında ise birleştirilir. İstenirse farklı tasarımlar ile birleştirilebileceği gibi genelde aynı tasarımlar ile tek duvar dekorasyonu tercih edilmektedir.

Son Moda Yapay Duvar Kaplamalar

Yapay bitkisel duvar kaplamaları duvar kağıdı teknolojisinin son örneklerindendir. Ancak yukarıda da bahsedildiği gibi farkları bulunmaktadır. Bu farklar da yapay bitki kaplama sürecini çok daha önemli kılmaktadır. İzlenen teknik de farklı olacaktır. Bunlar arasından en çok tercih edilen gül ve çim tasarımıdır. Çim tasarımı gül ile bir arada kullanılabildiği gibi ayrı ayrı da kullanılabilmektedir. Özellikle güllerin farklı renk ve modellerde olması çeşitliliği arttırmakta ve her zevke uygun hale getirmektedir.

Son moda bir ürün olan yapay gül kaplama son teknolojiden faydalanılan bir dizayn örneğidir. Özellikle iç mekan tasarımlarının oldukça gelişmesi yapay duvar kaplamaların da sayısını arttırırken yapay gül kaplama son trendlerden biri haline gelmiştir. Pek çok mekanda görebilmek mümkün olduğu gibi artık evlerde dahi yapay gül kaplamalar bulunabilmektedir. 

İlk aşamada restoranlarda ve kafelerde görünen yapay gül kaplama iç ve dış tasarımlarda tercih edilmektedir. İç mekanlarda tek duçar tercihi yapılır iken özellikle dış mekanlarda veya var olan mekanın dış avlusunda çok daha fazla alanı kaplayacak şekilde kullanılabilmektedir. Doğayı içeri taşırken dışarıda kullanımıyla da doğa daha canlı bir görüntüye kavuşmaktadır.

Gül Kaplamada Rengin Önemi

Yapay gül kaplama işlemi esnasında gülün rengi aslında tasarımın ne derece iyi olacağını belirleyen en esas özelliktir. İç mekan tasarımının ortalama renklerine bağlı olarak bir yapay gül rengi seçmek önem arz etmektedir. Örneğin iç mekanda bordo, kahverengi, yeşil gibi tonlar tercih edildi ise çiçek de pembe tonlarında tercih edilmelidir. Aralara beyaz serpiştirmek görüntüyü çok daha canlı ve fresh kılacaktır. Yapay gül kaplama esnasında en sık tercih edilen ton pembenin her türlü tonudur. Bunun dışında mavi güller de yaygındır. Mavi güller genellikle beyaz, krem veya siyah tasarımlı mekanlarda beyaz güller ile bir arada tercih edilmektedir. Kırmızı güller ise genelde dış mekan tasarımlarında tek başına kullanılmaktadır.

Mekan Tasarımında Yapay Gül Kaplama

Yapay gül kaplama en çok tek duvarda kullanılmaktadır. Tek duvarı gül ile kaplarken diğer duvarları o güllerin rengine yakın bir tonda boyamak tercih edilmektedir. Bu güllerin görüntüsünü canlandırırken mekanı da büyüleyici bir hale sokmaktadır. Tek duvarda kullanılan güller aslında mekanın sade olup olmamasını belirlememektedir. Çünkü güller renkler fark etmeksizin mekanda canlılık da isteyebilmektedir. Bu nedenle özel bir sadelik beklentisi olmaksızın mekanda dekorasyon öğelerinin birden fazla olması da mümkündür. Ancak dış mekan kullanımında dekorasyon öğeleri azalır iken dış mekanda duvarda kullanılan yapay gül kaplama, çok daha ilgi çekicidir. Ayrıca oranı da arttırılmaktadır. Bu sayede dış mekanda daha doğa içerisinde bir görüntü elde edilmektedir.