Menu
Your Cart

Siparişine Özel  %20 İndirim Fırsatı! 

Yapay Kaplamalar

 Yapay Kaplamalar
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Yapay Duvar Kaplama

Yapay duvar kaplama içerisinde pek çok bitkiyi barındırmaktadır. Son yıllarda tercih edilmeye başlanan ve yaygın bir biçimde görülen yapay duvar kaplama yapay bitki ve çiçeklerin duvar kağıdı biçiminde ancak 3 boyutlu olarak duvarlarda yer etmesidir. Yapay olması nedeni ile bakım gerektirmemesi büyük bir avantaj olarak görülmektedir. 3 boyutlu olması görüntünün canlılığını da garantilerken aynı zamanda çok daha dolu bir dekorasyon oluşturmaktadır. İç tasarımda sadelik ile kullanılabilir iken yapay duvar kaplama oldukça canlı bir dekorasyonda da rahatsız edici bir görüntüye sahip olmaması nedeni ile son yılların tercih edilen parçaları arasında yer almaktadır.

Yapay Duvar Kaplama Avantajları

Yapay duvar kaplamanın avantajlarından ilki 3 boyutlu olmasıdır. 3 boyutlu bir duvar aslında yepyeni bir tasarım biçimi olup duvar kağıdı teknolojisinin bir üst halidir. Yapay duvar kaplama 3 boyutlu olması nedeni ile ortamda fazla aksesuar istemez ve tek başına tüm dekorasyonu ayağa kaldıracak bir havaya sahiptir. Elbette yapay duvar kaplama esnasında kullanılan çiçek burada belirleyicidir. Genelde gül tercih edilmektedir. Bir rengin tonları bir arada farklı farklı olacak şekilde kullanılmaktadır. Yapay duvar kaplama teknolojisinde her çeşit renk bulunabilmektedir. Güllerin yapay olması aslında renk çeşidini arttırmaktadır. Genelde beyaz tonları ile bir arada kullanılmaktadır. Bu aşamada diğer duvar var ise çiçeklerden en koyu veya en açık olanın rengi tercih edilerek güller ön plana çıkartılmalıdır. Bu son dönemin modası olsa da dizayn ve tasarım da modaya göre değişim göstermektedir.

Yapay Duvar Kaplama ve Tasarım

Yapay duvar kaplama ilk aşamada tek başına kullanılır iken günümüzde bir tasarım parçası haline gelmiştir. Özellikle iç ve dış dizaynda önemli bir yer kaplamaya başladığını belirtmek gerekmektedir. Yapay duvar tasarımı tek bir çiçek türüyle olabileceği gibi bu tasarımlar farklı çiçekleri de barındırabilmektedir. Bu nedenle kendi içerisinde de ayrı bir tasarıma sahiptir. İlk başlarda tek bir çiçeğin ya da çimlerin kaplaması ile oluşan yapay duvar kaplama, son zamanlarda çiçekler ve çimler ile yazılar yazılan, resimler yapılan bir evreye geçmiştir. Yapay duvar kaplama bir tasarım unsuru olarak dünyanın her yerinde kullanılmaktadır. Dışarıda büyük binaları süslediği gibi iç mekanlarda da mekanların genelde bir veya iki duvarını süsler hale gelmiştir. Diğer duvarlar ve mekanda yer alan diğer unsurlar ile bir arada kullanılarak da ortak bir tasarımı benimsemektedir.

Dış Mekanda Yapay Duvar Kaplama

Dış mekan tasarımlarında yapay duvar kaplama ilk aşamada oldukça şaşırtıcı görülse de son yıllarda popüler hale gelmiştir. Yapay duvar kaplama ilk aşamada iç mekanlarda yer alırken dış mekan tasarımında son yılları gözdesi olmaktadır. Dış mekandan kasıt aslında iki farklı gruba ayrılmaktadır. Bunlardan biri mekanların dışındaki alanlardır. Özellikle kafe ve restoranların dışlarında ayrı bir ek mekanları bulunmaktadır. Bu nedenle dış mekanlara özel ayrı tasarımlar son yılların dizayn örnekleri arasında yer almaktadır. Dış mekan tasarımları özellikle dışarıda olması nedeni ile tasarım açısından daha doğa ile iç içe bir algıya geçmektedir. Doğa ile iç içe olmasını sağlayan da yapay duvar kaplama olmaktadır. Bu her türlü çiçek türünü kapsayabileceği gibi sadece çimlerden de oluşabilmektedir. Yapay duvar kaplamada sınırsız alternatif ve tasarım bulunmaktadır.

Yapay duvar kaplama bunun dışında şehir içlerindeki duvarlarda da sıkça yer almaktadır. Özellikle belediyeler bu görsel tasarımı tercih etmektedir. Yapay duvar kaplama bu sayede herkesin görebileceği kadar geniş alanlara yayılmış durumdadır.