Menu
Your Cart

Siparişine Özel  %20 İndirim Fırsatı! 

Yapay Ağaçlar

Yapay Ağaçlar
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)

İç Mekan Yapay Ağaç

İç mekan yapay ağaç kullanımı sıklaşmış ve adeta tasarımın bir parçası haline gelmiştir. Özellikle ev tasarımında renk eksikliği söz konusu ise yapay ağaçlar bu renk eksikliğini tamamlarken aynı zamanda ilgiye ihtiyacı olmaması nedeniyle de özel bir bakıma ihtiyaç duymamaktadır. İç mekânlarda kullanılan ağaçlar kullanılacak mekanın tasarımı ve eksikliğine bağlı olarak tercih edilmelidir. Bu sayede çok daha doğal bir ortam sunulur iken aynı zamanda bulunduğu yerin dekorasyonuna da olumlu olarak katkı yapması mümkün olacaktır.

İç Mekana Uygun Yapay Ağaç Tercihi

İç mekana uygun yapay ağaç tercihi yapabilmek oldukça zaman istemektedir. Doğru bitkiyi bulabilmek ve doğru boyu hesaplayabilmek önem arz etmekledir. İç mekan yapay ağaç kullanımı çeşitlenmektedir. Bunlar yapay bambular, yapay meyve ağaçları, şimşirler, çiçekli ağaçlar ve sarmaşıklar gibi daha pek çok yapay ağaç alternatifi söz konusudur. Bunar arasından en sık tercih edilen yapay palmiye ağaçları, yapay Benjaminler, yapay bahar dalları gibi pek çok örnek söz konusudur. Aynı zamanda bambular da pek çok mekan tasarımında kendisine yer edinmiştir. Yapay ağaçlar her zaman canlı bir görüntüye sahip olurken aynı zamanda toz alındığı takdirde hiçbir özel bakım da istememektedir.

Doğru yapay ağaç tercihi yaparken ağacın konulacağı yer düşünülmelidir. Genellikle köşeler konumlandırılan yapay ağaçlar eğer evde kullanılacak ise biraz daha kısa tercih edilir iken avmler, iş yerleri gibi pek çok alanda büyük yapay ağaçlar tercih edilmektedir. Aynı zamanda konulacağı yere göre çiçekli olup olmaması gibi özellikleri değişmektedir.

İç Mekanda Yapay Meyve Ağaçları

İç mekanda sık kullanılan yapay ağaçlardan biri de meyve ağaçlarıdır. Özellikle dekorasyonda çiçeklerin kullanılması ile birlikte saksı çiçekleri yaygınlaşmıştır. Ancak meyve ağaçları son yıllarda yaygınlaşmıştır ve evde tercih edilir hale gelmiştir. İç mekan yapay ağaç kullanımındaki bu çeşitliliğe meyve ağaçları da dahil olmuştur. Nerdeyse her meyvenin yapay meyve ağaçları bulunmaktadır. Burada en sık tercih edilen limon ağacı olmaktadır. Limon ağacı görüntü bakımından da pek çok ortama uygundur. Bunun dışında nar ağacı mistik anlamı nedeni ile sık sık tercih edilen bir ağaç olmaktadır. Bunlara ek olarak portakal ağacı, muz ağacı, elma ağacı gibi alternatifler de bulunmaktadır. Daha pek çok meyve alternatifi söz konusudur. Yapay olması nedeni ile meyveler adeta doğal gibi görünürken bulunduğu mekana renk ve canlılık katmaktadır.

İç Mekanda Yapay Çiçekli Ağaçlar

İç mekanda tercih edilen yapay ağaçlar çiçekli de olabilmektedir. İç mekan yapay ağaç kullanımı her zaman sadece yeşil ağaç görüntüsünde olmak zorunda değildir. Aynı şekilde meyve veren ağaçlardan da olması gerekmeksizin sadece çiçekli olması da sık rastlanan bir durumdur. İç mekanda kullanılan yapay ağaçlar çiçekli olduğunda çok daha göz alıcı görünmektedir. Buna örnek olarak yapay sonbahar ağaçları gösterilebilmektedir. Turuncu ve kahve tonları tercih edilirken boyları 2 metreye kadar çıkabilmektedir. Bunun dışında turuncu olan başka bir ağaç da hazan ağacıdır. Yapay hazan ağacı da sık tercih edilen ağaçlardan olmaktadır. Büyüklü ve küçüklü olarak iç mekana göre boyu değişebilmektedir. Bunun dışında ilkbahar ağaçları da vardır. Yapay bahar ağaçları genelde pembe ve beyaz tonlarında olup oldukça narin çiçekler yer almaktadır Yapay olduğu anlaşılmayacak kadar doğal bir görüntüye sahiptir. Bunun gibi daha pek çok çiçekli ağaç bulunmaktadır. Yapay olması endişeye sebep olmamalıdır aksine dökülme riski bulunmaz ve her mevsim canlı görünecektir.